אוכל מוכן לשבת - לקנות או לא לקנות

חברה סיפרה לי שלפני שהילדים שלה חוזרים ממוסדות הלימוד היא מטגנת בצל. הריח מתפזר ונותן תחושת חמימות וביתיות.
כמעט כל אחד זוכר את האוכל בבית בו גדל - את הריחות, הטעמים והפינוקים...
מובן שהמצב האידיאלי הוא שמבשלים בבית מטעמים ולא קונים מקייטרינג.

בעבר רב הנשים לא עבדו והמושג קייטרינג הבשרי או אוכל מוכן לשבת כמעט לא היה קיים.
קייטרינג לאירועים לא היה נפוץ. הסבתות היו מבשלות בסירי ענק אוכל מסורתי טעים ואיכותי.
אוכל מוכן לשבת לא היה מקובל. אוכל היו מבשלים בבית.

לפני כמה עשרות שנים, ענף הקייטרינג לאירועים קטנים וענף האוכל המוכן לשבת החל להתפתח. בתחילה היו קונים ממסעדות טייק-אווי, ולאט לאט החלו להפתח חברות קייטרינג המתמחות בבישול לאירועים בשריים או חלביים.

כיום עם הלחץ המטורף שנשים וגברים חווים, הצורך בקנית אוכל מוכל לשבת הוא ממשי ולא בגדר פינוק.
לצורך הדוגמא, אשה שעובדת קשה כל השבוע בבית ומחוצה לו, ויש לה יום חופשי אחד בשבוע - יום שישי, צריכה להחליט מה לעשות ביום זה.

לבשל? לנקות? להתאוורר ולמלא מצברים? קניות?
אם קונים אוכל מוכן לשבת מקייטרינג בשרי איכותי אפשר בהחלט להיפטר מנקיפות המצפון. 
חשוב לבדוק שהאוכל המוכן שקונים מתבשל בתנאים סניטרים טובים, שיש לקייטרינג רישיון עסק ורישיון משרד הבריאות, ואם מקפידים על כשרות חשוב לבדוק שהקייטרינג כשר.

כחלק מתפיסת התזונה הבריאה, מומלץ לנשים עסוקות (ולגברים עסוקים לא פחות) לקנות אוכל מוכן איכותי גם באמצע השבוע. בבתים רבים אין פנאי לבשל אוכל ביתי בשרי באמצע השבוע. מומלץ למלא את המקרר או את המקפיא באוכל מזין ובריא מקייטרינג בשרי. חשוב לבדוק שהאוכל ביתי וללא חומרי שימור או חומרי תעשיה. לדוגמא- קציצות בשר, פרגיות, דגים, שניצל עוף אמיתי, ממולאים. כל אלה נשמרים היטב במקרר ובמקפיא ומהווים אוכל מזין וזמין לאמצע השבוע.

כמו כל דבר בחיים, הדרך הטובה ביותר היא דרך האמצע. ההמלצה היא לקנות אוכל מוכן לשבת או לאמצע השבוע מקייטרינג בשרי איכותי ולהתמקד במאכלים שאין לכם פנאי, ניסיון או רצון להכין בבית. את המאכלים שאתם ממש טובים בהכנתם או נהנים להכין תכינו בבית.

אני מכירה אישה שקונה בקביעות אוכל מוכן לשבת מקייטרינג בשרי איכותי. כאשר היא מגיעה לבית, היא מעבירה את האוכל שקנתה לסירים שלה ומתפארת באוכל הביתי שהיא מגישה לאורחים או לבני המשפחה. לא מרגישים שהאוכל קנוי. על השבחים שהיא מקבלת על האוכל היא מגיבה בחיוך מסתורי ומצטנע...

טואול הקמת אתרי אינטרנט